Travel Turkey onuncu kez düzenlenecek

Travel Turkey onuncu kez düzenlenecek

Travel Turkey onuncu kez düzenlenecek Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, bu yıl onuncu kez turizm profesyonelleriyle buluşacak. 08 – 11 Aralık 2016 tarihleri arasında Gaziemir’deki Fuar İzmir’de iki holde gerçekleşecek Travel Turkey’de bu yıl partner il Mersin olacak. Ürdün’ün turistik kenti Akabe de fuarın yabancı partner kenti olarak tanıtılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı gözetiminde düzenlenen 10. Travel Turkey İzmir’de, iç turizmin geliştirilmesi amacıyla her yıl uygulanan “erken rezervasyon kampanyası” tanıtılacak. 32 ülkenin yer alacağı belirtilen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda, katılımcı firmalarla işbirliği yapması hedeflenen dünyanın önemli tur operatörleri ve seyahat acentelerinden satın almacılar ağırlanacak.

Fuar İzmir’de gerçekleşecek 10. Travel Turkey İzmir’in A Holü’nde valilikler, belediyeler, ticaret odaları ve kalkınma ajansları, B Holü’nde ise tur operatörleri, seyahat acentaları, oteller, sağlık turizmi özel bölümü, turizm merkezleri, turizm ulaşım, turizm tedarikçileri ve uluslararası katılım yer alacak. Dört gün boyunca profesyonel ziyaretçiyi ağırlayacak fuarda, son tüketici A Holü’nü fuar boyunca, B Holü’nü ise 10-11 Aralık 2016 tarihlerinde ziyaret edebilecek.

Travel Turkey’de bu yıl Sağlık Bakanlığı ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nün desteğiyle sağlık turizmi özel bölümü hazırlanacak. Bu bölümde sağlık turizminin geliştirilmesi ve ülkemizin sağlık olanaklarının yurtiçi ve yurtdışı pazarlara tanıtılmasına çalışılacak.

Fuarla eş zamanlı olarak 2. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi de düzenlenecek. Kongre, dünyanın önde gelen gastronomi ve turizm uzmanları ile eğitimcilerini bir araya getirecek.

Tarih: 4/12/2016