İzmir EMITT Turizm Fuarı’nda tanıtılıyor

İzmir EMITT Turizm Fuarı’nda tanıtılıyor

İzmir EMITT Turizm Fuarı’nda tanıtılıyorİzmir, İstanbul’da düzenlenen 20. EMITT 2016 – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı. İzmir Kalkınma Ajansı’nın (İZKA) İzmir standında dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerine İzmir tanıtıldı.

İzmir Kalkınma Ajansı Tanıtım ve Dış İlişkiler Birim Başkanı Nazlı Kayı, Doğu Akdeniz’in en büyük fuarlarından biri olan EMITT’in ürkiye’de yapılıyor olmasını çok önemsediklerini söyledi. Kayı, fuara İzmir standı çatısı altında yerel yönetim, sivil toplum ve özel sektör temsilcileri ile birlikte yaklaşık 40 kişilik bir heyetle katıldıklarını dile getirdi.

EMITT fuarında İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Belediyesi, Menderes Belediyesi, Selçuk Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi, Yaşayan Şehirler Platformu, ETİK ve Estetik Ebru aynı stanttta yer aldı. Stantta İzmir tanıtım materyalleriyle birlikte mandalina, süt, incir, lokum, zeytinyağı gibi İzmir’in yerel tatlarından seçkiler sunuldu. Estetik Ebru’nun geleneksel ebru sanatını ilk kez mermer ve doğaltaşla buluşturan ürünleri yoğun ilgi gördü.

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı, Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, ETİK Başkanı Mehmet İşler, İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi yetkilileri İzmir standında bir araya geldi.

Tarih: 29/1/2016