“Estetik Ebru” ürünleri İzTO hizmet binasında sergileniyor

“Estetik Ebru” ürünleri İzTO hizmet binasında sergileniyor
İzmir Ticaret Odası (İzTO) İş Kadınları Konseyi üyelerinin ürettiği eserlerden oluşan sergi açıldı. İzTO hizmet binasının zemin katında açılan sergide gazeteci Saadet Erciyas’ın ebru sanatını mermer ve doğaltaşla buluşturduğu “Estetik Ebru” projesinde üretilen eserler de yer aldı.

İzTO yönetimince “Türkiye Ekonomisine Katkı Ödülü” ile ödüllendirilen işadamı Ahmet Nazif Zorlu, İzTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve İzTO İş Kadınları Konsey Başkanı Asuman Nardalı ile birlikte sergiyi gezdi. Estetik Ebru standından ebru sanatının uygulandığı doğaltaşla oluşturulan dekoratif ürünlerden alan Zorlu, bu ürünlerin Taç Linens mağazalarında satılabileceğini söyledi. Ahmet Nazif Zorlu, iş kadınlarının bu tür girişimlerinin desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.

Estetik Ebru projesinde yer alan sanatçılardan ebru sanatçısı eğitmeni Kadriye Sayınbatur, sergi alanında geleneksel ebru sanatını uygulamalı olarak gösterdi. Estetik Ebru’nun kültürel hediyelik ürünleriyle Ayfer Güleç Keçe Atölyesi’nde üretilen ürünlerin, çeşitli tekniklerle yapılmış resimler ve dekoratif ev eşyalarının yer aldığı sergi 27 Aralık 2014 Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.

Tarih: 24/12/2014