Bakan Günay, bakanlık standında ebru uygulamasını izledi

Bakan Günay, bakanlık standında ebru uygulamasını izledi

Bakan Günay, bakanlık standında ebru uygulamasını izlediİZFAŞ, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Hannover-Messe International İstanbul işbirliğiyle düzenlenen Travel Turkey 2011 İzmir Turizm Fuar ve Konferansı bu yıl beşinci kez kapılarını turizm profesyonellerine açtı. Gazeteci Saadet Erciyas’ın mermere ve doğaltaşa geneleksel ebru sanatının uygulanmasını öngören Estetik Ebru projesi de Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı standında yerini aldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, İzmir Vali Yardımcısı Haluk Tunçsu, İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdülaziz Ediz, bürokratlar ve turizm sektörünün temsilcileriyle birlikte fuardaki standları gezdi. Bakan Günay, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın standında Estetik Ebru’ya ayrılan bölümü ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ebru sanatçısı Kadriye Sayınbatur’un ebru uygulamasını ilgiyle izledi. Estetik Ebru proje yöneticisi Saadet Erciyas, Bakan Günay’a ziyareti için ebru uygulanmış doğaltaşla oluşturulmuş dekoratif hediyelik ürünle teşekkür etti. Günay, ebru sanatçısı Kadriye Sayınbatur ile Estetik Ebru projesinin yöneticisi Saadet Erciyas’ı kutlayarak başarılar diledi.

Tarih: 9/12/2011